Tablica perforowana PEGBOARD

To już drugie spotkanie z cyklu „Odwiedziny u Karoliny”. Pierwszy raz kołysała nas w rytmie hexagonów i zrobiła to elegancko i całkiem pastelowo.

Tablicę pegboard bardzo ciężko kupić na polskim rynku. Są metalowe, typowo budowlane ale to całkiem inny produkt. Kilka miesięcy temu, gdy Karolina zaczęła urządzać pracownię po frustrujących poszukiwaniach w Polsce postanowiła po prostu zrobić ją własnoręcznie.

W Castoramie kupiła płytę wiórową, którą docięto na wymiar jaki prosiła, czyli 80×120 cm.

W domu kątownikiem odmierzyła sobie odległości rysując kratownicę ołówkiem. Wybrała rozstaw w kwadracie 4×4 cm, nie na mijankę jak to czasami w takich tablicach również bywa.

01 0203 04

Po wyrysowaniu całej tablicy przyszedł czas na żmudne nawiercenie wszystkich otworków. Karolina wybrała wiertło o średncy Φ 4 mm, dokładnie takie jak haczyki, które zakupiła do używania na tablicy. O, takie:

 

000

Kolejny krok to wybranie koloru. Znając Karolinę, nie trudno byłoby zgadnąć jaki kolor wybierze. Jako wielka miłośniczka ciemnych kolorów postawiła na grafit.
Tym sposobem tablica szybko zyskała dwie warstwy wierzchnie dzięki farbie akrylowej do drewna.

05

Przy montażu tablicy majsterka Karolina zadebiutowała jako wiertacz ścienny. Nasza debiutantka poradziła sobie prawie idealnie a wyłom w ścianie bez kawałku tynku jest zupełnie niewidoczny, bo… schowany za tablicą 😀

Tablica zawisła na kołkach i dzięki podłożonym plastikowym nakrętkom dla dystansu jest zgrabnie odsunięta od ściany. Idealnie.

Po tych wszystkich akrobacjach nadszedł czas na najprzyjemniejsza część, czyli decydowanie gdzie co ma wisieć. Trwało to trochę czasu ;D Jednak wkręcanie i wykręcanie haczyków to fajna zabawa!

W tej chwili tablica prezentuje się jak na zdjęciach poniżej ale jest tak łatwa do personalizacji potrzeb, że wraz z ich zmianą zapewne wielokrotnie przejdzie metamorfozę 😉

06

„Tablica świetnie służy w mojej małej pracowni szyciowej i doskonale się sprawdza.
Mam wszystkie przydasie pod ręką – siedząc na krześle bez problemu sięgam do koszyczków i nożyczek”

07 08 

09

010

Zdecydowanie polecamy pobawić się w robienie pegboard!
Zastosowań jej jest cała masa a dzięki temu, że robicie sami, dobieracie rozmiar do Waszych potrzeb, rozstaw dziurek jaki chcecie, kolor na jaki pomalujecie. Można dodać również ramkę dookoła. Dowolność!

Jeśli planujecie zrobić, koniecznie wklejcie nam linki do fotek lub same fotki na fanpejdzu fejsbukowym 🙂 Tablica jest przepiękna i warta tego niewielkiego wysiłku żeby ją stworzyć!