Papierowe szaleństwo

 

Dwuminutowa gwiazda z torebek śniadaniowych

005
Wczoraj w pracy robiłam mini instruktaż i łatwość z jaką dokonuje się tej transformacji zwyczajnej torebki w spektakularną i wyszukaną ozdobę chwyta za serce każdego, dziewczyny w mojej pracy również. Bardzo fajne dla dzieci, bo niewielkim nakładem pracy możemy stworzyć świąteczne cuda i wyczarować klimat umilając czas grudniowych oczekiwań.

Torebki znalazłam w Auchan, były jedynie duże, paczka 100 sztuk to koszt 4 zł. Szaleństwo!

Nagrałam dwa krótkie filmy jak to poskładać ale z przyczyn technicznych dodam je później – bo tak 🙂

Bierzemy 7 torebek i smarując klejem u podstawy oraz w pionie przez środek boku łączymy po kolei ze sobą wszystkie siedem sztuk. można na końcu w środek wkleić sznurek do powieszenia lub listewkę/patyczek do wbicia w doniczkę by ustawić choćby między książkami. Rozkładamy, sklejamy i już.

Można robić bardziej wyrafinowane wzory nacinając brzegi fantazyjnie.  Ogranicza nas tylko wyobraźnia 🙂


009

GWIAZDKI ZAGNIOTKI

Te efektowne wygniotki zrobiłam przy wykorzystaniu starych cromalinów z pracy. CMYKowe wydruki akuratnie się nadały. Szablon robimy wpisując dwa trójkąty w okrąg i wycinamy, resztę odrysowujemy. Po wycięciu trasujemy linie między naprzeciwległymi wierzchołkami np. lekko nacinając nożykiem do papieru lub jak ja zrobiłam przejeżdżając ostrzem końcówki cyrkla i zaginamy.  I już. Moje ulubione!

DIAMENT

028

Obiekt jest wspaniały i choć zupełnie nie przypomina diamentu, wszyscy i tak go w ten sposób nazywają. Ciężko go było z tego kartonu równo pozaginać, przyznaję trzeba było użyć bibuły ale efekt końcowy… tworzy śliczną bryłę, jestem z niego bardzo zadowolona.

Wychodzimy od kwadratu. Trasujemy i zaginamy tak by w pół połączyć wszystkie boki i wierzchołki z równoległymi im odpowiednikami. Następnie naprzemiennie wyginamy, podobnie jak w powyższych gwiazdkach. Składamy tak jak na obrazkach 4 i 5 poniżej:

Nie zmieniając położenia zaczynamy zaginać rogi (2 i 3 poniżej) 2 z jednej strony i analogicznie dwa z drugiej. Na końcu obcinamy górę do linii prostej:

Po obcięciu wyginamy  wszystkie cztery strony:

 

Teraz tylko zaginamy ścianki:

Rozkładamy tylko po to, by zaraz krawędzie zagiąć do środka. Wszystkie czynności powtarzamy, czyli robimy identyczną drugą część i całość sklejamy do siebie zagiętymi rogami, tak aby pozostały w środku 🙂 Przed sklejeniem warto zamocować uchwyt  🙂


GALERIA
i oklaski, bo nie było trudno 🙂